WizTree 3 - en to el translation catalogue (211 entries)

en: Scanning...
el: Σάρωση...

en: Folders
el: Φάκελοι

en: Files
el: Αρχεία

en: Dumping file
el: Αποτύπωση αρχείου

en: Files in
el: Αρχεία σε

en: File in
el: Αρχείο σε

en: Selected Files
el: Επιλεγμένα αρχεία

en: Total Size
el: Συνολικό μέγεθος

en: You are about to open
el: Πρόκειται να ανοίξετε

en: Command Prompt windows - are you sure?
el: Παράθυρα γραμμής εντολών - Είστε βέβαιος;

en: Explorer windows - are you sure?
el: Παράθυρα Εξερεύνησης - Είστε βέβαιος;

en: files - are you sure?
el: αρχεία. Είστε βέβαιος;

note: FileName := FDir; 2 = select directory
en: Select Folder
el: Επιλογή φακέλου

note: YMMV
en: Select
el: Επιλογή

en: File not found
el: Το αρχείο δεν βρέθηκε

en: Error
el: Σφάλμα

en: Sorting file list...
el: Ταξινόμηση λίστας αρχείων...

en: Loading tree...
el: Φόρτωση δέντρου...

en: Scan complete in
el: Η σάρωση ολοκληρώθηκε σε

en: seconds
el: δευτ/λεπτα

en: canceled
el: ακυρώθηκε

en: Failed to update Windows Explorer context menu
el: Απέτυχε η ενημέρωση του μενού περιβάλλοντος της Εξερεύνησης των Windows

en: No MFT root found!
el: Δεν βρέθηκε ρίζα MFT!

note: we have an update!
en: An update is available
el: Μια ενημέρωση είναι διαθέσιμη

en: Click on the "View Update" button to learn more.
el: Κάντε κλικ στο κουμπί "Προβολή ενημέρωσης" για να μάθετε περισσότερα.

note: if tag set then display error if any
en: No update found.
el: Δεν βρέθηκε ενημέρωση.

note: if tag set then display error if any
en: Error checking for updates:
el: Σφάλμα κατά τον έλεγχο για ενημερώσεις:

en: Please restart WizTree as Administrator to dump the MFT file
el: Κάντε επανεκκίνηση του WizTree ως διαχειριστής για την αποτύπωση του αρχείου MFT

en: Please select an NTFS formatted drive.
el: Επιλέξτε μονάδα δίσκου με μορφοποίηση NTFS.

en: Dumping MFT file, please wait...
el: Αποτύπωση αρχείου MFT. Παρακαλώ περιμένετε...

en: MFT data dump complete.
el: Η αποτύπωση των δεδομένων MFT ολοκληρώθηκε.

en: MFT data dumped to file
el: Τα δεδομένα MFT αποτυπώθηκαν στο αρχείο

en: MFT file
el: Αρχείο MFT

en: Loading file list...
el: Φόρτωση λίστας αρχείων...

en: files
el: αρχεία

note: lblTotalSpacePerc.Caption := '';
en: n/a
el: Μη διαθ.

en: <Folder>
el: <Φάκελος>

en: File
el: Αρχείο

en: Options
el: Επιλογές

en: Scan
el: Σάρωση

en: New Instance
el: Νέα παρουσία

en: Explore Folder
el: Εξερεύνηση φακέλου

en: Command Prompt Here
el: Άνοιγμα Γραμμής εντολών εδώ

en: Copy Path
el: Αντιγραφή διαδρομής

en: Delete (to Recycle Bin)
el: Διαγραφή (στον κάδο ανακύκλωσης)

en: Delete (No undelete possible)
el: Διαγραφή (χωρίς δυνατότητα ανάκτησης)

en: Dump MFT File
el: Αποτύπωση αρχείου MFT

en: Exit
el: Έξοδος

en: Display Dynamic values
el: Εμφάνιση δυναμικών τιμών

en: Display Byte values
el: Εμφάνιση τιμών σε byte

en: Display KB values
el: Εμφάνιση τιμών σε KB

en: Display MB values
el: Εμφάνιση τιμών σε MB

en: Display GB values
el: Εμφάνιση τιμών σε GB

en: Windows Explorer context menu
el: Μενού περιβάλλοντος Εξερεύνησης των Windows

en: Always Run as Administrator
el: Εκτέλεση πάντα ως διαχειριστής

en: Language
el: Γλώσσα / Language

en: Restart as Administrator
el: Εκκίινηση ως διαχειριστής

en: WizTree requires "Administrator" rights to enable high speed scanning of NTFS hard drives and to access all system files and folders. Click on the "Restart as Administrator" button to enable Administrator rights.
el: Το WizTree απαιτεί δικαιώματα "Διαχειριστή" για σάρωση υψηλής ταχύτητας των σκληρών δίσκων NTFS και για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα αρχεία και φακέλους του συστήματος. Κάντε κλικ στην "Εκκίνηση ως διαχειριστής" για να ενεργοποιήσετε τα δικαιώματα διαχειριστή.

en: Don't show this again
el: Να μην εμφανιστεί ξανά

en: View Update
el: Προβολή ενημέρωσης

en: Dismiss
el: Απόρριψη

en: Check for updates
el: Έλεγχος για ενημερώσεις

en: Check for updates now
el: Έλεγχος για ενημερώσεις τώρα

en: Select:
el: Επιλογή:

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Ready...
el: Έτοιμο...

en: Selection:
el: Επιλογή:

en: Total Space:
el: Συνολικός χώρος:

en: Space Used:
el: Δεσμευμένος χώρος

en: Space Free:
el: Ελεύθερος χώρος:

en: Help us make WizTree better!
el: Βοηθήστε μας να κάνουμε  το WizTree καλύτερο!

en: Tree View
el: Προβολή δέντρου

en: Folder
el: Φάκελος

en: Percent of Parent
el: Ποσοστό του γονικού

en: Size
el: Μέγεθος

en: Modified
el: Τροποποίηση

en: Attributes
el: Χαρακτηριστικά

en: Items
el: Στοιχεία

en: Allocated
el: Εκχώρηση

en: File View
el: Προβολή αρχείων

en: File Search Filter:
el: Φίλτρο αναζ. αρχείων:

en: Clear
el: Απαλοιφή

en: Match file name only
el: Συμφωνία μόνο ονόματος

en: (Fast)
el: (Γρήγορη)

en: Match entire path
el: Συμφ. ολόκλ. διαδρομής

en: (Warning: can be slow!)
el: (Προειδοποίηση: Mπορεί να είναι αργή!)

en: Max files to display:
el: Πλήθος εμφ. αρχείων:

en: (Selecting ALL can be very slow!)
el: (Η επιλογή ΟΛΑ μπορεί να είναι πολύ αργή!)

en: ALL
el: ΟΛΑ

en: Total Files:
el: Συνολικά αρχεία:

en: File Name
el: Όνομα αρχείου

en: Percent of Drive
el: Ποσοστό του δίσκου

en: About
el: Περί

en: If you use WizTree commercially or you'd just like to support the freeware community then please make a donation by clicking on the Donate button at the top right of the screen. Thank you! :)
el: Αν χρησιμοποιείτε το WizTree εμπορικά ή απλά θέλετε να υποστηρίξετε την κοινότητα δωρεάν λογισμικού, παρακαλώ κάντε μια δωρεά πατώντας το κουμπί Δωρεάς στην πάνω δεξιά γωνία της οθόνης. Ευχαριστώ! :)

en: What is WizTree?
el: Τι είναι το WizTree;

en: WizTree is the world's fastest disk space analyzer. It scans your hard drive and shows you which files and folders are using the most disk space.
el: Το WizTree είναι ο ταχύτερος αναλυτής χώρου δίσκου στον κόσμο. Σαρώνει το σκληρό σας δίσκο και δείχνει ποια αρχεία και φάκελοι χρησιμοποιούν τον περισσότερο χώρο.

en: It does this in the FASTEST way possible - you simply won't find any other application of this type that's quicker! Use the information WizTree provides to quickly locate and remove "space hogs" from your hard drive.
el: Αυτό γίνεται με τον ταχύτερο δυνατό τρόπο. Δεν θα βρείτε άλλη ταχύτερη εφαρμογή αυτού του τύπου! Χρησιμοποιήστε τις πληροφορίες που παρέχει το WizTree για να εντοπίσετε και να αφαιρέσετε γρήγορα τις "μαύρες τρύπες" από τον σκληρό σας δίσκο.

en: WARNING: Take care not to remove any files that are required for the correct operation of your PC!
el: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: Προσέξτε να μην αφαιρέσετε αρχεία που απαιτούνται για τη σωστή λειτουργία του υπολογιστή σας!

en: What makes WizTree so fast?
el: Τι κάνει το WizTree τόσο γρήγορο;

en: When scanning NTFS formatted hard drives (most modern hard drives use this format), WizTree reads the hard drive's Master File Table (MFT) directly from the disk.
el: Κατά τη σάρωση σκληρών δίσκων με μορφοποίηση NTFS, το WizFile διαβάζει απευθείας τον κύριο πίνακα αρχείων του σκληρού δίσκου (MFT) από το δίσκο.

en: The MFT is a special hidden file used by the NTFS file system to keep track of all files and folders on a hard drive. Scanning for files this way completely bypasses the operating system (Windows) and provides a huge performance boost.
el: Το MFT είναι ένα ειδικό κρυφό αρχείο του συστήματος αρχείων NTFS για την εποπτεία όλων των αρχείων και φακέλων στον σκληρό δίσκο. Η σάρωση αρχείων με αυτόν τον τρόπο παρακάμπτει εντελώς το λειτουργικό σύστημα (Windows) και παρέχει τεράστια ώθηση στην απόδοση.

en: As of version 2.0, WizTree can now also scan non NTFS hard drives, network drives, USB drives, and individual directories.
el: Από την έκδοση 2.0, το WizTree μπορεί πλέον να σαρώσει σκληρούς δίσκους NTFS, μονάδες δικτύου, μονάδες USB και μεμονωμένους καταλόγους.

en: Please visit the Antibody Software website for more great software, such as:
el: Επισκεφθείτε τον ιστότοπο του Antibody Software για περισσότερα λογισμικά, όπως:

en: (click for more information)
el: (κάντε κλικ για περισσότερες πληροφορίες)

en: A powerful yet easy to use web gallery downloading tool. It supports most of the popular image hosting sites (such as flickr, facebook, Google image search, imgur, deviantart etc.).
el: Ένα ισχυρό αλλά εύκολο εργαλείο λήψης διαδικτυακών γκαλερί. Υποστηρίζει τους περισσότερους δημοφιλείς ιστότοπους εικόνων (flickr, facebook, αναζήτηση εικόνων Google, imgur, deviantart κ.λπ.).

en: It doesn't require any complicated setup or project files - it just works.
el: Δεν απαιτεί περίπλοκη εγκατάσταση ή αρχεία έργου. Απλά δουλεύει.

en: A keyboard enhancement utility that makes it easy to type accented and other special Unicode characters on a standard US/UK keyboard using easy to remember keyboard shortcuts.
el: Ένα πρόγραμμα βελτίωσης πληκτρολογίου για εύκολη πληκτρολόγηση τονισμένων και άλλων ειδικών χαρακτήρων Unicode σε τυπικό πληκτρολόγιο US/UK χρησιμοποιώντας εύκολες στη μνήμη συντομεύσεις πληκτρολογίου.

en: For example, to type an à (a with grave accent), you press Ctrl+` then press a. These shortcuts work from any Windows application.
el: Π.χ. για να πληκτρολογήσετε ένα à (a με βαρεία), πατήστε το συνδυασμό πλήκτρων Ctrl+` και κατόπιν το πλήκτρο a. Οι συντομεύσεις λειτουργούν από οποιαδήποτε εφαρμογή.

en: OK
el: Εντάξει

en: Invalid Key - Please try again.
el: Μη έγκυρο κλειδί - Δοκιμάστε ξανά.

en: It is recommended that you copy and paste your supporter code.
el: Συνιστάται να αντιγράψετε και να επικολλήσετε τον κωδικό υποστήριξης.

en: Only use digits 0 to 9 and letters A to F.
el: Χρησιμοποιήστε μόνο ψηφία από 0 έως 9 και γράμματα από A έως F.

en: Thank you for your support!
el: Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας!

en: WizTree will now restart.
el: Το WizTree θα κάνει τώρα επανεκκίνηση.

en: Enter Supporter Code
el: Εισαγωγή κωδικού υποστήριξης

en: Supporter Code
el: Κωδικός υποστήριξης

note: warning dialog title
en: Warning
el: Προειδοποίηση

note: confirmation dialog title
en: Confirmation
el: Επιβεβαίωση

note: information dialog title
en: Information
el: Πληροφορίες

en: (No Extension)
el: (Χωρίς επέκταση)

en: File Type
el: Τύπος αρχείου

en: Percent
el: Ποσοστό

en: Extension
el: Επέκταση

en: MFT Dump
el: Αποτύπωση MFT

en: All Files
el: 'Ολα τα αρχεία

en: Show Treemap
el: Εμφάνιση χάρτη δέντρου

en: Show File Types
el: Εμφάνιση τύπων αρχείων

en: Reset tree expansion
el: Επαναφορά ανάπτυξης δέντρου

en: Select Parent
el: Επιλογή γονικού

en: Reselect Child
el: Επιλογή ξανά θυγατρικού

en: Help support WizTree development by making a donation
el: Βοηθήστε τη στήριξη της ανάπτυξης του WizTree κάνοντας μια δωρεά

en: (You can hide the Donate button by making a donation)
el: (Μπορείτε να κρύψετε το κουμπί Δωρεάς κάνοντας μια δωρεά)

en: Show Allocated Size on Treemap
el: Εμφάνιση μεγέθους εκχώρησης στον χάρτη δέντρου

en: Auto scan after making selection
el: Αυτόματη σάρωση μετά την επιλογή

en: Zoom in Treemap
el: Μεγέθυνση του χάρτη δέντρου

en: Zoom out Treemap
el: Σμίκρυνση του χάρτη δέντρου

en: Save Treemap Image as .png file
el: Αποθήκευση εικόνας χάρτη δέντρου ως αρχείο .png

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Width
el: Πλάτος

en: Height
el: Ύψος

en: Shades of Gray (single color)
el: Κλίμακα του γκρι (μονόχρωμο)

en: Show Free Space on Treemap
el: Εμφάνιση ελεύθερου χώρου στον χάρτη δέντρου

en: File already exists - overwrite?
el: Το αρχείο υπάρχει ήδη. Να αντικατασταθεί;

en: Generated by
el: Δημιουργήθηκε από το

en: You can hide this message by making a donation
el: Μπορείτε να κρύψετε αυτό το μήνυμα κάνοντας μια δωρεά

en: MFT Dump cancelled...
el: Η αποτύπωση MFT ακυρώθηκε...

en: Export complete.
el: Η εξαγωγή ολοκληρώθηκε.

en: Copy file and size info to clipboard
el: Αντιγραφή πληροφοριών αρχείου && μεγέθους στο πρόχειρο

en: Export to .CSV file
el: Εξαγωγή σε αρχείο CSV

en: Colors
el: Χρώματα

en: Default
el: Προεπιλογή

en: Color Blind
el: Αχρωματοψία

en: CSV file
el: Αρχείο CSV

en: Select CSV file
el: Επιλογή αρχείου CSV

en: Failed to import CSV file
el: Η εισαγωγή του αρχείου CSV απέτυχε

en: Color By
el: Χρώμα ανά

en: Color
el: Χρώμα

en: File Extension(s)
el: Επεκτάσεις αρχείων

en: Export File Types to CSV file
el: Εξαγωγή τύπων αρχείων σε αρχείο CSV

en: Display TB values
el: Εμφάνιση τιμών σε ΤΒ

en: UI Theme
el: Θέμα φόντου

en: Auto
el: Αυτόματα

en: Light
el: Φωτεινό

en: Dark
el: Σκούρο

en: Sorry, your supporter code is only valid for versions of WizTree with version date
el: Λυπούμαστε. Ο κωδικός υποστήριξής σας ισχύει μόνο για εκδόσεις του WizTree με ημερομηνία έκδοσης

en: or earlier.
el: ή νωρίτερα.

en: This version of WizTree has version date
el: Αυτή η έκδοση του WizTree έχει ημερομηνία έκδοσης

en: Please install an older version of WizTree with a suitable version date, or purchase a new supporter code.
el: Εγκαταστήστε μια παλαιότερη έκδοση του WizTree με την κατάλληλη ημερομηνία έκδοσης ή αγοράστε έναν νέο κωδικό υποστήριξης.

en: Version Date:
el: Ημερομηνία έκδοσης:

en: Supporter license
el: Άδεια υποστήριξης

en: Enterprise license
el: Εταιρική άδεια

en: user license
el: άδεια χρήστη

en: Upgrades until:
el: Αναβαθμίσεις έως:

en: lifetime
el: εφ' όρου ζωής

en: Supporter code not valid for this version
el: Ο κωδικός υποστήριξης δεν ισχύει γι αυτή την έκδοση

en: Select Multiple
el: Πολλαπλή επιλογή

en: Multiple
el: Πολλαπλή

en: Add Folder
el: Προσθήκη φακέλου

en: Remove Folder
el: Κατάργηση φακέλου

en: is included within
el: περιλαμβάνεται στο

en: They cannot both be selected.
el: Δεν είναι δυνατή η επιλογή και των δύο.

en: Select All
el: Επιλογή όλων

en: Select None
el: Καμία επιλογή

en: Lifetime
el: Αορίστου διάρκειας

en: Show Folder and File Names on Treemap
el: Εμφάνιση ονομάτων φακέλων και αρχείων στον χάρτη δέντρου

en: Filter Scan Results
el: Φίλτρο αποτελεσμάτων σάρωσης

en: Include Filter:
el: Φίλτρο συμπερίληψης:

en: Exclude Filter:
el: Φίλτρο εξαίρεσης:

en: Apply Filter
el: Εφαρμογή φίλτρου

en: Cut
el: Απο&κοπή

en: Copy
el: Αντι&γραφή

en: Reset Configuration to default values
el: Επαναφορά ρυθμίσεων στις προεπιλεγμένες τιμές

en: Tweaks
el: Λεπτομερείς ρυθμίσεις

en: Enable drag/drop
el: Ενεργοποίηση μεταφοράς & απόθεσης

en: Open file on double click
el: Άνοιγμα αρχείου με διπλό κλικ

en: Monitor file system for changes
el: Εποπτεία συστήματος αρχείων για αλλαγές

en: Show max modified date of all sub folders/files as folder's last modified date
el: Εμφάνιση νεότερης αλλαγής απ΄ όλους τους υποφακέλους/αρχεία ως η τελευταία αλλαγή του φακέλου

en: Use WizTree classic theme
el: Χρήση του κλασικού θέματος του WizTree

en: Show horizontal lines in grids
el: Εμφάνιση οριζόντιων γραμμών στα πλέγματα

en: Alternate row colors
el: Εναλλαγή χρωμάτων σειρών

en: Enable gradient colors in treemap
el: Ενεργοποίηση διαβαθμισμένων χρωμάτων στο χάρτη δέντρου

en: Number of Decimal places to display
el: Αριθμός δεκαδικών ψηφίων προς εμφάνιση

en: WizFile is an extremely rapid file finder application that uses methods similar to WizTree to rapidly index your hard drives. File search results are returned instantly as you type. WizFile provides a real time view of all files on your hard drives - any changes to the file search results will be updated in real time as they occur. It requires minimal CPU and RAM usage and has a negligible impact on the performance of your PC.
el: Το WizFile είναι μια εξαιρετικά γρήγορη εφαρμογή εύρεσης αρχείων, με μεθόδους παρόμοιες με το WizTree για ταχεία ευρετηρίαση των σκληρών σας δίσκων. Τα αποτελέσματα της αναζήτησης επιστρέφουν άμεσα καθώς πληκτρολογείτε. Έχει προβολή σε πραγματικό χρόνο όλων των αρχείων και τυχόν αλλαγές στα αποτελέσματα αναζήτησης ενημερώνονται σε πραγματικό χρόνο. Απαιτεί ελάχιστη χρήση CPU και RAM και έχει αμελητέο αντίκτυπο στην απόδοση του PC σας.

en: Path
el: Διαδρομή

en: Dup Count
el: Πλήθος διπλών

en: Dup Size
el: Μέγεθος διπλών

en: Duplicate Files:
el: Διπλότυπα αρχεία:

en: Duplicates only
el: Μόνο διπλότυπα

en: Don't locate duplicates
el: Χωρίς εντοπισμό διπλότυπων

en: Locate by Name, Size
el: Εντοπισμός με όνομα, μέγεθος

en: Locate by Name, Size, Date
el: Εντοπ. με όνομα, μέγεθος, ημερ/νία
